title

BLOG

 

Jakie materiały i dokumenty będą potrzebne do wykonania projektu ogrodu?

22 Mar 2013, by Jakub in Artykuły, FAQ
Do wykonania projektu najważniejsze informacje zdobywamy podczas rozmowy z Tobą oraz pozostałymi użytkownikami domu i ogrodu.

Jednak jest kilka dokumentów, które znacząco ułatwią nam pracę, w tym jeden niezbędny – aktualna mapa terenu wykonana przez geodetów.

Mapa do celów projektowych

Inaczej podkład geodezyjny, z naniesionym domem, granicami działki a także innymi obiektami na terenie. Powinien zawierać także poziomice, które informują o ukształtowaniu terenu. Jeśli mapa jest stara i nieaktualna lub niedokładna, konieczne będzie zlecenie geodecie wykonania nowej. Nie rób tego przed spotkaniem z nami – na pewno będziemy chcieli dać geodecie własne wytyczne co do sporządzenia nowego podkładu.

Plan pomieszczeń na parterze domu

Wyciągnięty z aktualnego projektu domu

Projekt elewacji i lista oraz kolorystyka materiałów

Jeśli budynek nie jest jeszcze wykończony z zewnątrz lub ulegnie to zmianie

Wizualizacje i projekt wnętrza

Jeśli dom nie jest jeszcze wykończony lub ulegnie to zmianie

Badania gruntu, odwierty i wody gruntowe

Jeśli posiadasz takie opracowania, znacząco ułatwią nam określenie warunków siedliskowych na działce i pomogą w zaprojektowaniu świetnego ogrodu dla Ciebie.

W jakiej formie przekazać nam te materiały?

Mapy i plany – najlepiej w formie cyfrowej (oryginalnych plików projektowych, np. w formacie AutoCad – *.dwg), a jeśli nie dysponujesz taką a firma, która przygotowywała materiały nie może Ci ich przesłać – dostarcz je nam w formie skanów. Jeśli masz taką możliwość zeskanuj je w rozdzielczości 300 dpi lub wyższej i prześlij nam mailem. Gdy formy elektroniczne znajdują się poza Twoim zasięgiem, przekaż nam oryginalne wydruki, sami je zeskanujemy. Raczej nie kseruj – kopiarki mają tendencję do zmiany proporcji i wypaczania obrazu.

NO COMMENT

Sorry, the comment form is closed at this time.